RCH654NP-150M
Sumida America Components Inc.
Product No:
RCH654NP-150M
Description:
FIXED IND 15UH 980MA 120 MOHM TH
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.52 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.197" (5.00mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 980 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.236" Dia (6.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 120mOhm Max
Inductance 15 µH