RCH8011NP-330L
Sumida America Components Inc.
Product No:
RCH8011NP-330L
Description:
FIXED IND 33UH 2.7A 75 MOHM TH
User Guide
Operating Temperature -30°C ~ 100°C
Current - Saturation (Isat) 2.4A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.425" (10.80mm)
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 2.7 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.307" Dia (7.80mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 75mOhm Max
Inductance 33 µH