RCH875NP-150K
Sumida America Components Inc.
Product No:
RCH875NP-150K
Description:
FIXED IND 15UH 1.4A 70 MOHM TH
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Current - Saturation (Isat) 2.2A
Inductance Frequency - Test 2.52 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.295" (7.50mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 1.4 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.307" Dia (7.80mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 70mOhm Max
Inductance 15 µH