RCH875NP-152K
Sumida America Components Inc.
Product No:
RCH875NP-152K
Description:
FIXED IND 1.5MH 150MA 4.7 OHM TH
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Current - Saturation (Isat) 220mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.295" (7.50mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 150 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.307" Dia (7.80mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 4.7Ohm Max
Inductance 1.5 mH