RCL061213K7FKEA
Vishay Dale
Product No:
RCL061213K7FKEA
Manufacturer:
Vishay Dale
Package:
0612
Description:
RES SMD 13.7K OHM 3/4W 1206 WIDE
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0612
Ratings AEC-Q200
Resistance 13.7 kOhms
Series RCL
Power (Watts) 0.75W, 3/4W