RCL121815K0FKEK
Vishay Dale
Product No:
RCL121815K0FKEK
Manufacturer:
Vishay Dale
Package:
1218
Description:
RES SMD 15K OHM 1W 1812 WIDE
In Stock : 47
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.126" L x 0.181" W (3.20mm x 4.60mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 1218
Ratings AEC-Q200
Resistance 15 kOhms
Series RCL
Power (Watts) 1W