RCMA0214001FES14
Vishay Sfernice
Product No:
RCMA0214001FES14
Manufacturer:
Vishay Sfernice
Package:
Axial
Description:
SFERNICE FIXED RESISTORS
In Stock : 100
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature 150°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.098" Dia x 0.264" L (2.50mm x 6.70mm)
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 14 kOhms
Series RCMA
Power (Watts) 0.125W, 1/8W