RCMM102002GKS09
Vishay Sfernice
Product No:
RCMM102002GKS09
Description:
RES 3 OHM 5% 1/2W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -65°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±2%
Size / Dimension 0.244" Dia x 0.630" L (6.20mm x 16.00mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 20 kOhms
Series RCMM
Power (Watts) 1W