RCP0603B91R0JEC
Vishay Dale
Product No:
RCP0603B91R0JEC
Description:
RES SMD 91 OHM 5% 1.5W 0603
User Guide
Operating Temperature -65°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.023" (0.58mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Temperature Coefficient ±150ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Resistance 91 Ohms
Series RCP
Power (Watts) 1.5W