RCP2512W47R0GET
Vishay Dale
Product No:
RCP2512W47R0GET
Description:
RES SMD 47 OHM 2% 3.5W 2512
User Guide
Operating Temperature -65°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.025" (0.64mm)
Tolerance ±2%
Size / Dimension 0.250" L x 0.124" W (6.35mm x 3.15mm)
Temperature Coefficient ±150ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 2512
Resistance 47 Ohms
Series RCP
Power (Watts) 3.5W