RCR110DNP-102L
Sumida America Components Inc.
Product No:
RCR110DNP-102L
Description:
FIXED IND 1MH 350MA 1.5 OHM TH
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.413" (10.50mm)
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 350 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.5Ohm Max
Inductance 1 mH