RCR110DNP-220M
Sumida America Components Inc.
Product No:
RCR110DNP-220M
Description:
FIXED IND 22UH 2.34A 42 MOHM TH
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.413" (10.50mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 2.34 A
Shielding Shielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 42mOhm Max
Inductance 22 µH