RCS060334K0FKEA
Vishay Dale
Product No:
RCS060334K0FKEA
Description:
RES SMD 34K OHM 1% 1/4W 0603
In Stock : 2061
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 34 kOhms
Series RCS e3
Power (Watts) 0.25W, 1/4W