RCS0603680KFKEA
Vishay Dale
Product No:
RCS0603680KFKEA
Description:
RES SMD 680K OHM 1% 1/4W 0603
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 680 kOhms
Series RCS e3
Power (Watts) 0.25W, 1/4W