RCS0603J432CS
Samsung Electro-Mechanics
Product No:
RCS0603J432CS
Package:
0201
Description:
RES 4.3K OHM 5% 1/20W 0201
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.010" (0.25mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Temperature Coefficient ±250ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0201
Resistance 4.3 kOhms
Series RCS
Power (Watts) 0.05W, 1/20W