RCS12061K30FKEA
Vishay Dale
Product No:
RCS12061K30FKEA
Description:
RCS1206 100 1K3 1% ET1 E3
In Stock : 3508
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 1.3 kOhms
Series RCS e3
Power (Watts) 0.5W, 1/2W