RCS120633R2FKEA
Vishay Dale
Product No:
RCS120633R2FKEA
Description:
RCS1206 100 33R2 1% ET1 E3
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 33.2 Ohms
Series RCS e3
Power (Watts) 0.5W, 1/2W