RCS2012J303CS
Samsung Electro-Mechanics
Product No:
RCS2012J303CS
Package:
0805
Description:
RES 30K OHM 5% 1/8W 0805
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.66mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Resistance 30 kOhms
Series RCS
Power (Watts) 0.125W, 1/8W