RCV0805330KJNEA
Vishay Dale
Product No:
RCV0805330KJNEA
Manufacturer:
Vishay Dale
Package:
0805
Description:
RES SMD 330K OHM 5% 1/8W 0805
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Resistance 330 kOhms
Series RCV
Power (Watts) 0.125W, 1/8W