RCV2512499KFKEG
Vishay Dale
Product No:
RCV2512499KFKEG
Manufacturer:
Vishay Dale
Package:
2512
Description:
RCV2512 100 499K 1% E67 E3
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 2512
Ratings -
Resistance 499 kOhms
Series RCV
Power (Watts) 1W