RCWE0612R681FKEA
Vishay Dale
Product No:
RCWE0612R681FKEA
Package:
0612
Description:
RES 0.681 OHM 1% 1W 0612
In Stock : 9
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0612
Ratings AEC-Q200
Resistance 681 mOhms
Series RCWE
Power (Watts) 1W