RCWE2512R680FKEA
Vishay Dale
Product No:
RCWE2512R680FKEA
Manufacturer:
Vishay Dale
Package:
2512
Description:
RES 0.68 OHM 1% 2W 2512
In Stock : 1314
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 2512
Ratings AEC-Q200
Resistance 680 mOhms
Series RCWE
Power (Watts) 2W