RCY6A-60R
R-K Electronics, Inc.
Product No:
RCY6A-60R
Manufacturer:
R-K Electronics, Inc.
Description:
TRANS FILTR 600VAC 3 0.47MFD 220
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Configuration -
Frequency - Operating 50 ~ 60Hz
Termination Style Wire Leads
Approval Agency cURus
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Inductance -
Series -
Mfr R-K Electronics, Inc.
Filter Type Three Phase (Wye)
Package Box
Voltage - Rated AC 600V