RD15M10JT2S/AA
Positronic
Product No:
RD15M10JT2S/AA
Description:
CONN D-SUB PLUG 15POS CRIMP
In Stock : 49
Shell Material, Finish Stainless Steel, Passivated
Ingress Protection IP65/IP67 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Voltage Rating 300V
Current Rating (Amps) 7.5A
Contact Material Copper Alloy
Connector Type Plug, Male Pins
Features Backshell, Cable Clamp, Mounting Hardware
Shell Size, Connector Layout 2 (DA, A)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C