RD5122-6-9M6
Schaffner EMC Inc.
Product No:
RD5122-6-9M6
Manufacturer:
Schaffner EMC Inc.
Description:
CMC 9.6MH 6A 2LN TH
In Stock : 161
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -25°C ~ 110°C
DC Resistance (DCR) (Max) 52.55mOhm (Typ)
Approval Agency -
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.969" L x 1.969" W (50.00mm x 50.00mm)
Height (Max) 1.398" (35.50mm)
Product Status Active
Ratings -
Series RD
Voltage Rating - DC 850V
Package / Case Horizontal, 4 PC Pin
Number of Lines 2
Current Rating (Max) 6A (Typ)
Voltage Rating - AC 600V
Mfr Schaffner EMC Inc.
Features -
Filter Type Power Line
Package Tray
Inductance @ Frequency 9.6 mH @ 1 kHz