RD8137-25-2M5
Schaffner EMC Inc.
Product No:
RD8137-25-2M5
Manufacturer:
Schaffner EMC Inc.
Description:
CMC 2.5MH 25A 3LN TH
In Stock : 12
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -25°C ~ 110°C
DC Resistance (DCR) (Max) 6.4mOhm (Typ)
Approval Agency -
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 3.150" L x 3.150" W (80.00mm x 80.00mm)
Height (Max) 1.988" (50.50mm)
Product Status Active
Ratings -
Series RD
Voltage Rating - DC 850V
Package / Case -
Number of Lines 3
Current Rating (Max) 25A (Typ)
Voltage Rating - AC 600V
Mfr Schaffner EMC Inc.
Features -
Filter Type Power Line
Package Tray
Inductance @ Frequency 2.5 mH @ 400 Hz