Home / Ceramic Capacitors / RDE5C2A102J0P1C03B
minImg
RDE5C2A102J0P1C03B
Murata Electronics
Product No:
RDE5C2A102J0P1C03B
Description:
CAP CER 1000PF 100V NP0 RADIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.236" (6.00mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 1000 pF