Home / Ceramic Capacitors / RDE5C2A151J0M1H03A
minImg
RDE5C2A151J0M1H03A
Murata Electronics
Product No:
RDE5C2A151J0M1H03A
Manufacturer:
Murata Electronics
Description:
CAP CER 150PF 100V C0G/NP0 RAD
In Stock : 1653
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.236" (6.00mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Ratings -
Series RDE
Package / Case Radial
Thickness (Max) -
Mfr Murata Electronics
Capacitance 150 pF