Home / Ceramic Capacitors / RDE5C2A332J1M1C03A
minImg
RDE5C2A332J1M1C03A
Murata Electronics
Product No:
RDE5C2A332J1M1C03A
Description:
CAP CER 3300PF 100V NP0 RADIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.236" (6.00mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.177" L x 0.124" W (4.50mm x 3.15mm)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 3300 pF