Home / Ceramic Capacitors / RDER71E104K0M1C03A
minImg
RDER71E104K0M1C03A
Murata Electronics
Product No:
RDER71E104K0M1C03A
Manufacturer:
Murata Electronics
Description:
CAP CER 0.1UF 25V X7R RADIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 25V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Obsolete
Ratings -
Series RDE
Package / Case Radial
Thickness (Max) -
Mfr Murata Electronics
Capacitance 0.1 µF