Home / Ceramic Capacitors / RDER71H331K0K1H03B
minImg
RDER71H331K0K1H03B
Murata Electronics
Product No:
RDER71H331K0K1H03B
Manufacturer:
Murata Electronics
Description:
CAP CER 330PF 50V X7R RADIAL
In Stock : 938
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.236" (6.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Active
Ratings -
Series RDE
Package / Case Radial
Thickness (Max) -
Mfr Murata Electronics
Capacitance 330 pF