Home / Ceramic Capacitors / RDER71H331K0S1H03A
minImg
RDER71H331K0S1H03A
Murata Electronics
Product No:
RDER71H331K0S1H03A
Description:
CAP CER 330PF 50V X7R RADIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.236" (6.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Active
Ratings -
Series RDE
Mfr Murata Electronics
Capacitance 330 pF