Home / Ceramic Capacitors / RDER72A153K0M1C03A
minImg
RDER72A153K0M1C03A
Murata Electronics
Product No:
RDER72A153K0M1C03A
Description:
CAP CER 0.015UF 100V X7R RADIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 0.015 µF