Home / Ceramic Capacitors / RDER72A684K2K1C03B
minImg
RDER72A684K2K1C03B
Murata Electronics
Product No:
RDER72A684K2K1C03B
Description:
CAP CER 0.68UF 100V X7R RADIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.236" (6.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 0.68 µF