RDL03-24S3P3W
P-DUKE Technology, Inc.
Product No:
RDL03-24S3P3W
Description:
DC DC CONVERTER 3.3V 2.3W
User Guide
Voltage - Input (Max) 36V
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Output (Max) 700mA
Voltage - Input (Min) 9V
Package / Case 12-SIP Module, 10 Leads
Efficiency 76%
Mfr P-DUKE Technology, Inc.
Features Adjustable Output, Remote On/Off
Operating Temperature -40°C ~ 100°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial), Railway
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3 kV
Approval Agency CB, CE, cURus
Voltage - Output 1 3.3V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.86" L x 0.38" W x 0.44" H (21.8mm x 9.6mm x 11.2mm)
Number of Outputs 1
Control Features -
Series RDL03W (3W)
Power (Watts) 2.3 W