Home / Pads, Sheets / RE-100-200-30
minImg
RE-100-200-30
Taica North America Corporation
Product No:
RE-100-200-30
Description:
THERM PAD 200MMX200MM BLACK
User Guide
Usage -
Storage/Refrigeration Temperature -
Shape Square
Thermal Resistivity -
Color Black
Backing, Carrier -
Outline 200.00mm x 200.00mm
Material Silicone Gel
Thermal Conductivity 2.0W/m-K
Product Status Active
Thickness 0.118" (3.00mm)