RF18N9R1B500CT
Walsin Technology Corporation
Product No:
RF18N9R1B500CT
Description:
CAP CER 9.1PF 50V C0G/NP0 0603
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications RF, Microwave, High Frequency
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.1pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Ratings -
Series RF
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Thickness (Max) 0.034" (0.87mm)
Mfr Walsin Technology Corporation
Capacitance 9.1 pF