Home / Oscillators / RF50M00000S300
minImg
RF50M00000S300
TGS
Product No:
RF50M00000S300
Manufacturer:
TGS
Description:
OSC 50MHZ 3.3V HCMOS//15PF SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Disable) (Max) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Frequency Stability ±50ppm
Current - Supply (Max) 30mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Series COM22
Function Tri-State (Output Enable)
Type XO (Standard)
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 3.3V
Output HCMOS
Mfr TGS
Base Resonator Crystal
Frequency 50 MHz