RG1005V-751-D-T10
Susumu
Product No:
RG1005V-751-D-T10
Manufacturer:
Susumu
Package:
0402
Description:
RES SMD 750 OHM 0.5% 1/16W 0402
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)
Tolerance ±0.5%
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient ±5ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
Ratings AEC-Q200
Resistance 750 Ohms
Series RG
Power (Watts) 0.063W, 1/16W