RG2012P-4122-B-T5
Susumu
Product No:
RG2012P-4122-B-T5
Description:
RES SMD 41.2K OHM 0.1% 1/8W 0805
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Ratings AEC-Q200
Resistance 41.2 kOhms
Series RG
Power (Watts) 0.125W, 1/8W