RGZ-3.33.3D/P
Recom Power
Product No:
RGZ-3.33.3D/P
Manufacturer:
Recom Power
Description:
DC DC CONVERTER +/-3.3V 2W
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications ITE (Commercial), Medical
Voltage - Output 2 -3.3V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 3.6V
Voltage - Isolation 3 kV
Voltage - Output 1 3.3V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.78" L x 0.39" W x 0.28" H (19.7mm x 10.0mm x 7.1mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 303mA, 303mA
Number of Outputs 2
Voltage - Input (Min) 3V
Series ECONOLINE RGZ (2W)
Power (Watts) 2 W
Type Isolated Module
Package / Case 14-DIP Module, 6 Leads
Efficiency 75%