RH-051509D/H
Recom Power
Product No:
RH-051509D/H
Manufacturer:
Recom Power
Description:
DC DC CONVERTER 15V -9V 1W
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -9V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 5.5V
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 4 kV
Voltage - Output 1 15V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.77" L x 0.28" W x 0.40" H (19.7mm x 7.1mm x 10.2mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 33mA, 56mA
Number of Outputs 2
Voltage - Input (Min) 4.5V
Series ECONOLINE RH (1W)
Power (Watts) 1 W
Type Isolated Module
Package / Case 7-SIP Module, 5 Leads
Efficiency 81%