RHC2512JT3K30
Stackpole Electronics Inc
Product No:
RHC2512JT3K30
Package:
2512
Description:
RES 3.3K OHM 5% 2W 2512
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 2512
Resistance 3.3 kOhms
Series RHC
Power (Watts) 2W