RHD0607101M025B
KYOCERA AVX
Product No:
RHD0607101M025B
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
CAP ALUM POLY HYB 100UF 25V T/H
In Stock : 817
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.315" (8.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 4000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 35mOhm
Ratings -
Series RHD
Type Hybrid
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 1.2 A @ 100 kHz
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 100 µF