Home / Ceramic Capacitors / RHS7G2A152J0M2H01A
minImg
RHS7G2A152J0M2H01A
Murata Electronics
Product No:
RHS7G2A152J0M2H01A
Description:
CAP CER 1500PF 100V CCG RADIAL
In Stock : 1877
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 200°C
Applications Automotive
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.150" L x 0.098" W (3.80mm x 2.50mm)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 1500 pF