Home / Ceramic Capacitors / RHS7G2A182J1DGH01A
minImg
RHS7G2A182J1DGH01A
Murata Electronics
Product No:
RHS7G2A182J1DGH01A
Description:
CAP CER 1800PF 100V CCG RADIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 200°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.138" (3.50mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 1800 pF