Home / Ceramic Capacitors / RHS7J2D681J1A2H01B
minImg
RHS7J2D681J1A2H01B
Murata Electronics
Product No:
RHS7J2D681J1A2H01B
Description:
CAP CER 680PF 200V UNJ RADIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 200°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.197" (5.00mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 200V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 680 pF