Home / Ceramic Capacitors / RHS7J2D681J1M2H01A
minImg
RHS7J2D681J1M2H01A
Murata Electronics
Product No:
RHS7J2D681J1M2H01A
Manufacturer:
Murata Electronics
Description:
CAP CER 680PF 200V UNJ RADIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 200°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.197" (5.00mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 200V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient UNJ
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series RHS
Package / Case Radial
Thickness (Max) -
Mfr Murata Electronics
Capacitance 680 pF