RK73B1FRTTBL181J
KOA Speer Electronics, Inc.
Product No:
RK73B1FRTTBL181J
Package:
01005
Description:
RES 180 OHM 5% 1/32W 1005
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.006" (0.15mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Temperature Coefficient ±250ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 01005
Ratings -
Resistance 180 Ohms
Series RK73-RT
Power (Watts) 0.03W, 1/32W