RK73H2ATTD1273F
KOA Speer Electronics, Inc.
Product No:
RK73H2ATTD1273F
Package:
0805
Description:
RES 127K OHM 1% 1/4W 0805
In Stock : 4763
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Ratings AEC-Q200
Resistance 127 kOhms
Series RK73H
Power (Watts) 0.25W, 1/4W